Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.05.2011 01:05:55 

Hasičský záchranný sbor SD a.s. - Doly Nástup Tušimice

 
Výcvik Lezců 24.8.2009

  V srpnu se uskutečnilo cvičení našich lezců v záchranně osob ze stísněných podzemních prostor. Jako ideální místo pro výcvik nám posloužil důl Panny Marie Pomocné v Měděnci. Tímto děkujeme jejím správcům a instruktorům, bratrům Apolenům Fotky naleznete ve fotogalerii...

 
Taktické cvičení na únik nebezpečné látky

  V jednom z posledních dnů letošního roku, kdy nám počasí přálo, bylo zahájeno taktické cvičení na únik nebezepčné látky v prostoru skládky komunálního odpadu v Tušimicích. Jednalo se jednoduchý námět, kdy si měli naši hasiči za úkol vyzkoušet pohyb a práci v přetlakových protichemických oděvech, manipulaci s nebezpečnou látkou a následnou dekontaminaci, kterou provedla sousední přivolaná jednotka HZSP ČEZ- Elektrárna Tušimice. Jelikož se podobná událost nikdy nestala, je potřeba si osvojit určité postupy, hlavně z důvodu přítomnosti skládky v našem hasebním obvodu. 

 

1. regionální konference Ústeckého kraje "Víme o sobě?"

S podtitulem Mimořádná událost - pomáháme sami a dokážeme to i spolu.

4. září 2008 se konference zúčastnili dva naši zaměstnanci, kteří se za náš HZS vypravili na tuto akci. Konference se konala v Konferenčním sálu Krajského úřadu Ústeckého kraje.

PROGRAM_Konference_VIME_O_SOBE__UK_4.9.2008.pdf (27 KB) 

 

 

 

Výcvik ve stříhání vozidel

Zaměstnanci našeho hasičského sboru se zúčastnili výcviku ve sříhání vozidel. Výcvik a odborný výklad pro naše hasiče zajistil velitel JSDH Mašťov David Slunéčko, který je příslušníkem HZS ČR a zároveň lektorem na učilišti požární ochrany v Chomutově.

 

 

 

Čištění nádrže CAS 32

Vzhledem k tomu, že voda je poměrně agresivní tekutina, je potřeba občas vyčistit nádrže našich cisteren. Občas zavážíme velkostroje a některé vrátnice podniku užitkovou vodou, takže čištění cisteren je nedílnou údržbou vozidla.


Vzdělávání dětí v oblasti požární ochrany

Na podzim vyrazili dva naši příslušníci do obce Březno poodhalit dětem naši práci. Po teoretické sránce vysvětlili dětem jak se chovat při požáru, jak zavolat pomoc, nebo jak zvládnout lehké základy první pomoci. Pro děti byl výklad jistě vyčerpávající, takže názorná ukázka vybavení, některé části si mohli vyzkoušet, bylo jistě příjemným zpestřením. Po navázání spolupráce i s jinými školami bychom chtěli v této preventivní činnosti pokračovat, protože prevence zvláště u těch nejmenších je to hlavní.

 

 

Výcvik lezců

V září a říjnu se po roce uskutečnilo pravidelné školení a cvičení lezců naší jednotky. Školení a výcvik pro nás pořádá firma Alpin-Bupex Ludvíka Čečatky a letos nám byl instruktorem Martin Apolen. velitel jednotky PO města Kadaně. Na železničním mostě v Kadani byla tématem výcviku záchrana osob z výšek a hloubek za pomoci nosítek Sked.

 

 

Výcvik Nechranická přehrada

Jelikož mezi techniku jednotky patří i člun, provádíme výcvik pod dohledem Vodní záchrané služby ČČK na vodní nádrži Nechranice. Samozřejmostí je si zaplavat :)

 

 

Hasičské slavnosti Litoměřice

Samozřejmě jsme nemohli chybět na této, dnes již tradiční, akci. Vystavovali jsme naši Pragu Golden CAS 24, a je třeba říct, že se těšila nemalému zájmu jak ze strany hasičů tak i veřejnosti. Ke zhlédnutí zde byla snad veškerá technika, kterou hasiči používali, nebo stále používají. Závěr slavností patřil vrtulníkům a ukázkám záchrany osob a využití bambi vaků.

Sportovní den v Málkově

Jako zdravotnický dozor a zároveň jako atrakce jsme se zúčastnili sportovního dne v Málkově. Velkým lákadlem zde byl Petr Kuchař, náš nejlepší motokrosař.

 

Naše elita-soutěžní družstvo Směna "C" Porada :)

Příprava

Lezecký výcvik

V září 2006 se na DNT konal výcvik lezeckých skupin jednotlivých směn. Všichni obstáli a přežili. Nejnáročnější byl " polovolný pád" na zařízení RG 10. I to všichni kupodivu přežili :)

 

TOPlist