Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.05.2011 01:05:55 

Hasičský záchranný sbor SD a.s. - Doly Nástup Tušimice

 

Hasičský záchranný sbor podniku Severočeské doly a.s.
 
 Doly Nástup Tušimice
 
 

 

  Jsme hasičský sbor kategorie JPO IV, tedy hasičský záchranný sbor podniku.Najdete nás v Severočeské hnědouhelné pánvi mezi obcemi Kadaň, Málkov, Chomutov, Březno a vodní nádrží Nechranice. Hasební obvod činní cca 42 kilometrů čtverečných. Naším hlavním úkolem je zasáhnout v prostoru našeho zřizovatele v případě požáru, katastrofy, živelní pohromy či jakékoli jiné nevítané události. Na žádost krajského operačního střediska v Ústí nad Labem vyjíždíme i mimo areál podniku, většinou k událostem, kde je zapotřebí speciální terénní technika nebo velké množství velkoobjemových cisteren.    

       

 

  Mezi naše nejčastější činnosti patří likvidace uhelných záparů, nebezpečných látek a asistence při opravách a revizích těžebních technologií. Těžba uhlí se odehrává ve velmi náročných terénních podmínkách a ochrana zdraví při práci je důležitou prioritou našeho zřizovatele. Proto je u nás,pro nepřístupnost standartních sanitních vozidel záchranné služby do prostoru dolů, zřízena hasičská záchranná služba, na kterou jsme vybaveni speciální terénní sanitou.

 
  Naším zřizovatelem jsou Severočeské doly a.s., které  jsou největší hnědouhelnou těžební společností v České republice. Vznikly 1. ledna 1994 spojením Dolů Nástup Tušimice a Dolů Bílina. Zabývají se těžbou, úpravou a odbytem hnědého uhlí a doprovodných surovin. Společnost Severočeské doly a.s. je součástí skupiny ČEZ.

                                                                           

                                                         

    Sloužíme ve čtyřech směnách (A,B,C,D) a střídáme se po 12ti hodinách. Směnu slouží dvě požární družstva 1+3 a zdravotnická skupina 1+1, tedy 10 hasičů. V každé směně je také připraveno lezecké družstvo, vždy minimálně 3 hasiči s oprávněním pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou.
 
  V současné době jsme pod vedením ředitele HZSP Jaroslava Nováka,velitelem stanice je Jaroslav Jánský a ekonomem HZSP Zdeněk Šulc.  

 

Ředitel HZSP Jaroslav Novák

 

 

 

   

TOPlist