Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.05.2011 01:05:55 

Hasičský záchranný sbor SD a.s. - Doly Nástup Tušimice

HZS Doly Nástup Tušimice | Propagujte i svojí stránku

Omluvte výpadky a nedostatky, web se upravuje. Děkujeme za pochopení...

 

 


 

Opět a do třetice nový vůz

 Takjsme se dočkali dalšího nového vozu v podobě sanitky. Nahradídosluhující, 13 let starý Nissan Patrol. Typem je nový mercedes podobnýjako patrol, ovšem komfort posádky a zachraňovaného, výkon i kvalitanesrovnatelná. Podvozek nové sanity je Mercedes Benz GL 320 CDI (TTDníže). Prozatím je v záběhu, jelikož je převodovka plně automatická, jepotřeba s ním najet mnoho kondičních jízd. Po prvních zkušenostech zterénu mercedes příjemně překvapil. Po jeho zařazení do výjezdu budeplně vybaven, stejně jako Patrol, novinkou navíc bude Automatickýexterní defibrilátor (již vlastníme dva kusy) a po nových poznatcích iklasický "schodolez". EDIT: Dnem 15.10. je tato sanita zařazena vevýjezdu.


Další novinka ve vozovém parku

 Poté,co byla čerstvě zařazena do výjezdu nová CAS (viz. níže) byl našíjednotce předán nový zásahový automobil Toyota Hilux 2.4. Bude sloužitpředevším jako velitelský vůz, později však bude schopen díky novémuvybavení (Holmatro atd.) vyjíždět i k technickým zásahům. Je vybavensvětelnou diodovou rampou Whelen Justice a dalšími přídavnýmisvětly, ledkami pod kapotou vozidla a dvěma výbojkami na předním rámu.V brzké době přibude do vozového parku i nová sanita na podvozkuMercedes.


Nový přírůstek techniky

  Dočkalijsme se nového vozu, který nahradí stávající zastaralé tatry 815. Jednáse o CAS 40 na podvozku Mercedes-Benz Actros, vodní nádrží o objemu9000 litrů a pěnovou o obsahu 800 litrů. Vozidlo je výbavouspecifikováno jako lesní speciál (LP). Čerpadlo ve voze je typRosenbauer NH40, což je jedno z nejkvalitnějších požárních čerpadel,pro potřeby hasičů na dolech jako dělané. Je vybaven i přednínárazníkovou lafetou, ovládanou z kabiny vozu a i lafeta na nástavbě jeuzpůsobena pro přenosné dálkové ovládání, což nám usnadní hašení záparův podzemních štolách. Posádka vozu je 1+2, v kabině jsou dvě sedadlauzpůsobena pro dýchací techniku. Ve výbavě se nachází naviják Ramsey,umístěný na předním nárazníku vozu, přetlakový ventilátor, základníhasební prostředky (hadice, armatury, savice), protichemické oděvySunit a elektrocentrála, která zajišťuje provoz výsuvného osvětlovacíhostožáru. Tímto započala obnova naší požární techniky, jelikož v provozupovrchových dolů se technika opotřebovává dvojnásob.  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist